גלאוקומה

בעין טל מרכז מומחים מוביל וייחודי לתחום הגלאוקומה. במרכז מטפלים טובי מומחי הגלאוקומה בארץ, אשר מעניקים טיפול פרטי מקצועי ומתקדם. שרות הגלאוקומה בעין טל מציע אבחון וייעוץ ראשוניים ומעקב רפואי אחר המחלה. ניתן לבצע בעין טל את כל בדיקות העזר השונות, לרבות: בדיקת שדות ראיה, פכימטריה, OCT ובדיקות דימות ייחודיות. עין טל מציעה את כל מכלול הטיפולים במחלה תחת קורת גג אחד. מטיפול תרופתי, דרך טיפולי לייזר מתקדמים ועד לכל מגוון הניתוחים המתקדמים ביותר בתחום

גלאוקומה הינה מחלת עיניים כרונית שכיחה הפוגעת בקרוב ל-70 מיליון איש בעולם ומהווה את הגורם השני בשכיחותו לעיוורון בעולם המערבי. המחלה מתקדמת בצורה איטית ולרוב אינה כרוכה בכאב או בתסמינים חיצוניים, לכן היא מכונה גם "הגנב השקט של הראייה".

אבחנת המחלה נעשית על ידי רופא העיניים. האבחנה מבוססת על שילוב של פגיעה מבנית בעצב הראיה המלווה בפגיעה תפקודית המתבטאת בצמצום שדה ראיה.

למחלה זוהו מספר גורמי סיכון. לחץ תוך עיני גבוה הינו גורם הסיכון החשוב ביותר לגלאוקומה. הלחץ התוך עיני נקבע על- ידי שיווי המשקל בין כמות הנוזל הנוצר בעין לבין כמות הנוזל המנוקז ממנה. הלחץ בעין נמדד על ידי רופא העיניים ונרשם בערכים של מ"מ כספית הוכח כי הפחתת הלחץ התוך עיני מעכבת ואף מונעת בחלק מהמקרים את התקדמות המחלה. עם זאת, המחלה יכולה להופיע גם בערכי לחץ תוך עיני נורמליים.  

מטרת הטיפול הינה שמירת על איכות חיי המטופל. הטיפול במחלה הינו אינדיבידואלי ומטרותיו מותאמות לכל חולה על פי מצבו האישי ולכן יש חשיבות רבה לביצוע המעקב והטיפול על ידי מומחה גלאוקומה.
הטיפול מתמקד בהורדת הלחץ התוך-עיני עד לרמה בה מומחה הגלאוקומה חושב שלא תגרם פגיעה נוספת לעצב הראיה ולאיכות חיי המטופל.

מטרת הניתוח למחלת הגלאוקומה הינה שמירת על איכות חיי המטופל. נציין כי כל טיפול שנבחר למטופל במחלה הינו אינדיבידואלי ומטרותיו מותאמות לכל חולה על פי מצבו האישי,
בחלק מהמקרים יש להוריד את הלחץ התוך עיני באמצעות ניתוח, ישנם סוגים שונים של ניתוחי גלאוקומה, כפי שמובאים בפרק זה