עין טל המומחים ברפואת עיניים

ניתוחי עפעפיים וגבות​​

ניתוח תיקון פלסטי בעפעפיים או בגבות

ניתוח הרמת עפעפיים

עודף עור ושומן העפעפיים – עם השנים חלים שינויים באלסטיות עור העפעפיים, במרקם ונפח שרירי הפנים והשומן הארובתי. כל אלה יוצרים מצב של הפרעה קוסמטית ולעיתים מלווה גם בהפרעה רפואית הפתרון במקרים אלה הוא ניתוח תיקון פלסטי בעפעפיים, בו מוציאים עודפי עור ולעיתים גם שריר תת עורי.

יש לזכור כי כל מקרה שונה, ועל כן הניתוח מותאם לפי המקרה. השיקולים תלויים במנח הגבות, יובש העיניים, וכמות השומן הבסיסית של הארובה.

ניתוח צניחת עפעפיים (פטוזיס)

פטוזיס הינו צניחה של העפעף העליון. הצניחה יכולה להיות בדרגות שונות, בעין אחת או בשתיהן, ויכולה לנבוע ממגוון סיבות. מקובל לחלק את הצניחה לתתי קבוצות : מולד ונרכש. הסוג הנרכש הוא הנפוץ יותר והוא מתרחש לרוב במבוגרים.

ברוב המקרים הטיפול בצניחת עפעפיים הינו ניתוחי.

ישנן מספר טכניקות לביצוע הניתוח. ההחלטה על השיטה תלויה בסיבה לצניחת העפעף, בחומרת הצניחה וברמת תפקוד השריר המעלה את העפעף. לרוב מבוצע ניתוח בו מחברים את השריר לרקמה קשיחה של העפעף, וכך העפעף חוזר לגובהו התקין. במהלך הניתוח משווה המנתח את שתי העיניים לקבלת תוצאת סימטרית.

במקרים של פעילות ירודה של השריר המעלה, או במקרה של צניחה חמורה, יש לבצע קיצור ממשי של השריר האחראי על הרמת העפעף.

ניתוח הרמת גבות

במהלך השנים נוצרת לעיתים התרופפות בחיבור בסיס הגבות לרקמות העמוקות (Brow ptosis), דבר המוביל לצניחת גבות. במקרים אלה יש לשקול ניתוח משולב של הרמת גבות, עם או ללא הרמת עפעף. קיימות מספר טכניקות לביצוע הניתוח, ביניהן: הסרת עודף העור, קיבוע פנימי של הגבה, שיטה אנדוסקופית דרך המצח ועוד.

ניתוח עפעפיים תחתונים

פעמים רבות מבחין המטופל שמשהו לא תקין בעפעפיים התחתונות, יש מגוון מצבים היוצרים מראה עייף שקיות נפוחות, שקיות שחורות, שקיעת עיניים וכו'..

ישנם מקרים בהם ניתן לפתור את ההפרעות הקשורות בעפעפיים התחתונים בעזרת פילינג כימי, קרני לייזר, הזרקת בוטוקס או מילוי הרקמה על ידי חומרי מילוי שונים. כל אחד מהמצבים דורש התייחסות שונה וטיפול שונה, גם במקרה של החלטה לניתוח יש לבצע הערכה מדוקדקת טרום ניתוחית הקובעת מהי הבעיה לצורך השגת תוצאות מקסימאליות.

ניתוחי עפעפיים עליונים ותחתונות

ניתן לנתח עפעפיים עליונים בלבד או תחתונים בלבד או לשלב בו זמנית את שני הניתוחים בהתאם למצב העפעפיים ורצון המנותח. ניתוח עפעפיים עליונים נמשך כ- 40 דקות. אם מבוצע במשולב גם ניתוח עפעפיים תחתונים הוא נמשך כשעה וחצי. הניתוח נעשה לרב בהרדמה מקומית ואינו דורש אשפוז.

נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

שינוי גודל גופנים
מצב ניגודיות

Your message has been successfully sent

Unable to send.

השאירו פרטים ואנו נדאג לשלוח לכם את רשימת המומחים הרלוונטיים לכם!