עין טל המומחים לרפואת עיניים

גלאוקומה

שיתוף:

מחלת הגלאוקומה

גלאוקומה או "ברקית" בעברית הינה מחלת עיניים כרונית נפוצה הפוגעת בעצב הראיה ומהווה את הגורם השני בשכיחותו לעיוורון בעולם המערבי ופוגעת בקרוב ל- 70 מיליון איש בעולם.

המחלה המכונה גם "הגנב השקט של הראיה" מתבטאת בצמצום הדרגתי של שדה הראיה, מתקדמת באיטיות ולרוב אינה כרוכה בכאב או קושי בראייה עד לעיוורון. לכן, חשוב מאד לאבחן את המחלה ולטפל בה מוקדם ככל האפשר. המרכז הרפואי עין טל מציע את כל מכלול הבדיקות ומיטב שיטות האבחון והטיפול במחלה. 

שאלות ותשובות בנושא גלאוקומה

כאב חד בעין, אודם ניכר של העין וראייה שהופכת פתאום למטושטשת שמלווים בבחילות ובהקאות מחשידים שמדובר בגלאוקומה חריפה צרת זווית. זהו מצב חירום שמחייב לפנות מייד לרופא עיניים.
תסמינים של גלאוקומה משתנים בהתאם לסוג ולשלב בו היא נמצאת. לרוב הסוגים של גלאוקומה אין סימני אזהרה מוקדמים. הגלאוקומה מתפתחת בהדרגה ללא תסמינים, המופיעים רק בשלב מתקדם, כאשר נגרם נזק משמעותי לעצב הראייה. לעומת זאת, התקף גלאוקומה זווית סגורה מתבטא בכאבי עיניים, ראייה מטושטשת, הילות, כאבי ראש ואף הקאות.
אמנם רוב מקרי הגלאוקומה נובעים מלחץ תוך עיני גבוה, אך לא תמיד. קיימים מטופלים שהלחץ התוך עיני שלהם תקין ובכל זאת עצב הראייה שלהם ניזוק, מתוך רגישות יתר ללחץ.
גלאוקומה היא קבוצת מחלות עיניים שמתאפיינות בנזק בלתי הפיך לעצב הראייה, הגורם בשלב מתקדם לפגיעה וצמצום בשדה הראייה. ככל שהאבחנה מוקדמת יותר ניתן למנוע או לעכב את אובדן הראייה על ידי איזון תרופתי, טיפולי לייזר או התערבויות ניתוחיות. בתחום זה קיימות תרופות רבות וטיפולים חדשניים רבים – מטיפולי לייזר ועד ניתוחים זעירים או פולשניים המאזנים את זרימת הנוזל התוך עיני ומאפשרים שליטה בלחץ התוך עיני, ומתוך כך בגלאוקומה.

ברוב סוגי הגלאוקומה אין קשר ישיר בין קטרקט לגלאוקומה, אבל הקטרקט מהווה גורם סיכון במקרים של גלאוקומה סגורת זווית. התפתחות הקטרקט גורמת לזווית להיות צרה יותר וכך גדל הסיכון להתקף של גלאוקומה זווית סגורה.

הסדרים עם קופות החולים וחברות הביטוח

רופאים מטפלים:

זימון תור לעין טל

Odoro Integration Test