פלסטיקה של העין

בעין טל מרכז מומחים מוביל וייחודי לפלסטיקה של העין. במרכז מטפלים ומנתחים טובי מומחי האוקולופלסטיקה בארץ, אשר מעניקים טיפול פרטי מקצועי ומתקדם. שרות הפלסטיקה בעין טל מציע אבחון וייעוץ ראשוני בבעיות עפעפיים, דרכי דמעות וארובת העין. ניתן לבצע בעין טל את כל בדיקות העזר השונות, לרבות: בדיקת שדות ראיה ובדיקות דימות ייחודיות. עין טל מציעה את כל מכלול הטיפולים והניתוחים המתקדמים ביותר בתחום תחת קורת גג אחת.

תחום ברפואת עיניים העוסק בכירורגיה פלסטית ושיקומית של אזור העיניים, התחום כולל טיפול בבעיות עפעפיים, דרכי הדמעות, הסרת נגעים וגידולים, ארובת העין וכן הגבות והחלק העליון של הפנים. המינוח המקצועי לתחום הינו אוקולופלסטיקה.

ניתוח הרמת עפעפיים

עודף עור ושומן העפעפיים - עם השנים חלים שינויים באלסטיות עור העפעפיים, במרקם ונפח שרירי הפנים והשומן הארובתי. כל אלה יוצרים מצב של הפרעה קוסמטית ולעיתים מלווה גם בהפרעה רפואית הפתרון במקרים אלה הוא ניתוח תיקון פלסטי בעפעפיים, בו מוציאים עודפי עור ולעיתים גם שריר תת עורי.

מהי מערכת הדמעות?

הדמעות הן שכבה נוזלית המכסה את משטח העין, ומכילה מספר רב של מרכיבים, שתפקידם להעניק הגנה ותזונה לקרנית וללחמית, להעניק תחושת נוחות בעיניים, ולאפשר ראייה תקינה.

כלזיון הוא מצב רפואי שכיח אצל מבוגרים וילדים. מקובל לכנות את התופעה בשם 'שעורה כלואה'.

נגעים בעפעפיים שכיחים מאד ומהווים סיבה נפוצה לפנייה לרופא עיניים. קיימים נגעים מסוגים שונים: דלקתיים, שפירים, טרום סרטניים או ממאירים.
בעמוד זה נתאר את הנגעים השכיחים ונדון באופן האבחנה, המעקב והטיפול בהם.

העין ממוקמת בתוך הארובה, מבנה גרמי שדפנותיו עצמות. מבנה זה נקרא: "ארובת העין". זהו חלל בצורת חרוט - רחב מלפנים, וצר מאחור, והא כולל את גלגל העין, העטוף בשומן, בשרירים, בכלי דם ובעצבים.

בלפריטיס

מצב של דלקת כרונית בעפעפיים ובריסים המלווה באודם ובגרד מקומי. דלקת זו אינה מדבקת, ועשויה להופיע אצל מבוגרים או אצל ילדים. התופעה נובעת מהיגיינה לקויה של העפעף ו/או בלוטות חלב שאינן מנוקזות היטב. לעיתים קרובות נמצאים חיידקים באזור.