עין טל

הניתוח החדשני שמציל עשרות אלפי חולי גלאוקומה מעיוורון

ד"ר אבנר בלקין מבצע ניתוח בקרב חולי גלאוקומה, מחלה שעלולה לגרום לאיבוד הראייה, שמותיר אותם ללא תפרים – ועם התאוששות מהירה וקלה יותר מהניתוח המקובל כיום.

דוקטור אבנר בלקין - מומחי עין טל לרפואת עינייםלעמוד הרופא

ניתוח חדשני, זעיר-פולשני לצנתור מערכת הניקוז של העין מצליח להציל מטופלים מסכנת עיוורון ומוריד בכך משמעותית את הצורך בניתוח הפולשני המקובל כיום ברפואה, שבמסגרתו נעשה מעקף מורכב למערכת הניקוז החולה של העין.

הניתוח החדשני מבוצע כולו דרך חתך של 2 מ"מ והוא לא דורש תפרים, בעוד שהניתוח המקובל דורש חיתוך נרחב של הרקמות סביב העין, תפרים מרובים והתאוששות ארוכה.

גלאוקומה היא מחלה כרונית של עצב הראייה, שפוגעת תחילה בשדה הראייה. בשלבי המאוחרים, היא עלולה להביא לפגיעה בראייה המרכזית ואף לגרום לעיוורון. במרבית המקרים אין למחלה תסמינים, ולכן היא מכונה "הגנב השקט של הראייה". הדרך הנפוצה לגילויה היא בבדיקה שגרתית, וזו נעשית לרוב זמן רב לאחר שהחלה, ולכן יש צורך בבדיקות תקופתיות שמאפשרות את גילויה המוקדם.

בלקין הוא הרופא היחיד בישראל שעבר את ההכשרה הייחודית והיוקרתית ביותר בתחום, כשבכל שנה רק שלושה רופאים בעולם נבחרים להשתלמות זו.

מספר הניתוחים החדשים לצנתור העין שעשה ד"ר בלקין הוא הגדול ביותר בישראל בשיטה, זו והוא נחשב גדול גם בקנה מידה עולמי. בעקבות ההצלחה של ניתוחים אלה, הגיעו רופאי עיניים ישראלים לצפות בו מבצע את הצנתור בחדר הניתוח, והוא עצמו הגיע להדריך רופאים בביצוע הניתוח בבתי חולים נוספים. בעקבות זאת, בוצעו כבר ניתוחים אלה בהיקפים קטנים גם בבתי חולים כמו הדסה עין כרם בירושלים, בילינסון בפתח תקוה, שיבא בתל השומר, וולפסון בחולון והעמק בעפולה. הניתוחים מבוצעים במימון מלא של קופות החולים במסגרת סל הבריאות הממלכתי.

פורסם ב12/3/22 בישראל היום – לכתבה המלאה

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר