בדיקות פרימיום

בעין טל הוקם "מרכז פרמיום" אשר מתמחה בבדיקות קדם ניתוחיות ובחישובי עדשות תוך עיניות לקראת ניתוח קטרקט.

חישובי העדשות במרכז מתבצעים בהתאם לבקשת הרופא המנתח, וזאת לאחר שהמטופל עובר בדיקה יסודית, הכוללת מדידות במספר מכשירי דימות שונים.
במרכז מתמחים בחישובים לעדשות תוך-עיניות מתקדמות (כגון: עדשות מולטי-פוקאליות, עדשות טוריות, עדשות משולבות ועוד), וכמו כן בחישובי עדשות למקרים מורכבים.

 

מהן עדשות הפרמיום:

העדשה המלאכותית הסטנדרטית אשר מושתלת בניתוח הקטרקט הינה עדשה מונו-פוקאלית (חד-מוקדית), אשר באמצעותה ניתן לכוון את הראייה למוקד אחד, דהיינו: לרחוק או לקרוב. הואיל וכך, במקרים בהם מכוונת הראייה למרחק, יש צורך להשתמש במשקפי קריאה בכדי לראות טוב מקרוב, ולהפך.

עבור מטופלים רבים התלות במשקפי הקריאה נתפסת כבעייתית וכמגבילה, ובכדי להתמודד עם בעיה זו פותחו עדשות תוך-עיניות מולטי-פוקאליות (רב-מוקדיות), המאפשרות ראייה חדה לטווח רחב של מרחקים.
עדשות אלה שייכות למשפחת "עדשות הפרמיום", אשר מטרתן העיקרית היא הפחתת התלות במשקפיים לאחר הניתוח.


קבוצת העדשות המולטי-פוקאליות כוללת עדשות בי-פוקאליות בעלות שני מוקדי ראייה (רחוק וקרוב), ועדשות טרי-פוקאליות בעלות שלושה מוקדי ראייה (רחוק, מרחק הביניים וקרוב).
עדשות מסוג זה יכולות להתאים גם לאלו שלא הסתדרו עם משקפיים מולטי-פוקאליים, מאחר שמדובר באופטיקה שונה לחלוטין, אך יש לזכור כי הן אינן מתאימות לכל אחד, ועל כן דרושה הערכה קפדנית ומדוקדקת לפני החלטה על השתלתן.