התוכן העיקרי

הודעת התראה

קרנית

במרכז עין טל מרכז מומחים מוביל וייחודי לתחום הקרנית. במרכז מטפלים טובי מומחי הקרנית בארץ, אשר מעניקים טיפול פרטי רחב ומתקדם לקהל הרחב מרמת הייעוץ והאבחון הראשוני, דרך בדיקות והדמיות ייחודיות, טיפולים למחלת הקרטוקונוס, ועד לביצוע כל סוגי הניתוחים המתקדמים ביותר בתחום לרבות השתלת קרנית.

הקרנית הינה הרקמה שקופה בחלקה הקדמי  של העין, המגנה על מבני העין ומאפשרת לקרני האור לחדור לעין ללא הפרעה.

תפקידה המרכזי של הקרנית הוא למקד את קרני האור המגיעות אל העין ולהעבירן אל קרקעית העין שם נמצאת הרשתית, אשר קולטת את קרני האור ומקודדת אותם לאותות חשמליים, המועברים למח.

קרטוקונוס, שפירושו ביוונית קרנית חרוטית, הינו מצב בו קיים שינוי הדרגתי ומתקדם במבנה הקרנית, אשר משנה צורתה ממבנה של חצי כדור אחיד למבנה תלול דמוי חרוט.

ניתוחי השתלת קרנית מורכבים ומבוצעים במצבים בהם לא ניתן לשפר את הראיה באמצעים שמרניים. בניתוח השתלת קרנית מחליפים את החלק המרכזי של הקרנית הפגועה בקרנית בריאה מתורם.

פטריגיום הוא תהליך ניווני נפוץ בארצות שטופות שמש, שבו רקמה אדמדמה צומחת מזוית העין ומטפסת על גבי הקרנית.

דלקות בקרנית

זיהום בקרנית יכול להיגרם על-ידי חיידקים, נגיפים, פטריות או אמבות. גורמי הסיכון לזיהום בקרנית הינם יובש, דלקת עפעפיים כרונית, פציעה של הקרנית, חדירת גוף זר לקרנית ושימוש בעדשות מגע, בייחוד לאחר הרכבה ממושכת של העדשות או חוסר הקפדה על ניקוי העדשות.