התוכן העיקרי

הודעת התראה

בדיקות דימות

בדיקת שדה ראיה ממוחשב (Visual Field) 
בדיקה זו הינה רגישה ומדויקת ומטרתה היא לאתר חסרים בשדה הראייה. הבדיקה משמשת לאבחון מחלות עיניים או מחלות אחרות הגורמות לחסרים בשדה הראייה וכן למעקב אחר התקדמות מחלות אלה.

 

מיפוי קרנית (Corneal Topography)
בדיקה טופוגרפית של הקרנית משמשת לאבחון ולמעקב אחר מחלות המעוותות את פני הקרנית, או הגורמות לשינוי צורתה המקורית. מחלות אלה כוללות בין היתר: קרטוקונוס, מצבים לאחר השתלת קרנית, מצבים לפני או לאחר ניתוחים להסרת משקפיים ועוד.

 

ספירת תאי אנדותל הקרנית (Specular Microscopy)
בדיקה זו נועדה בכדי לאבחן בעיות בשכבה הפנימית של הקרנית, וכן מתבצעת לפני ניתוחי קטרקט במקרים מסוימים או לפני השתלת עדשה במקטע הקדמי של העין לצורך הסרת משקפיים.

 

מדידת עובי קרנית – פכימטריה  (CCT)
בדיקה זו מבוצעת לרוב במטופלים הסובלים מגלאוקומה או הנמצאים בסיכון לפתח מחלה זו.

 

מיפוי רשתית  (OCT)
בדיקת ה- OCT מספקת הדמיה של הרשתית ושל עצב הראייה. מטרת הבדיקה הינה אבחון ומעקב אחר מטופלים הסובלים לדוגמה מניוון מרכז הראייה הקשור לגיל נמ"ג,(AMD) מסוכרת או ממחלות רשתית נוספות.


ביומטריה (Biometry)
בדיקה המתבצעת לפני כל ניתוח קטרקט, המודדת פרמטרים שונים בעין, כגון: אורך גלגל העין וכוח התשבורת של הקרנית. בעזרת בדיקה זו ניתן לחשב את כוח העדשה אותה יש להשתיל בניתוח.
בעין טל נמצאים מספר מכשירי ביומטריה, מהמתקדמים בעולם: (IOL-Master, Lenstar, OA-2000 Tomey)

 

אולטרסאונד עיני (Ultra-Sound)
בעזרת אולטרה-סאונד עיני ניתן להדגים חלקים שונים של העין ורקמות הסמוכות לה. בדיקה זו מתבצעת במצבים שונים, לדוגמה כאשר קיים דימום בחלל העין המקשה על הרופא לראות את הרשתית, דלקת של דופן העין (סקלריטיס), גידולים תוך עיניים ועוד.